Walia. Drugi tydzień.

Bez przesady, co tydzień pisać nie będę. Ale póki co wpisy na pewno będą nieco częściej. Bo wciąż odkrywamy Swansea. 🙂

  1. Swansea to miasto znane dla wielu jako miejsce urodzenia Dylana Thomasa, najsłynniejszego walijskiego poety. Co, nigdy wam się nie obiło o uszy? Mnie też nie. Ale okazuje się, że ten człowiek miał ogromny wpływ na niektórych artystów, np. Roberta Zimmermana. („No dobra, ale kim z kolei jest ten człowiek?!” – zapytacie). Pan Zimmerman był tak zafascynowany Dylanem Thomasem, że oficjalnie zmienił nazwisko na Dylan. A imię Robert po angielsku zdrabnia się do Bob… Teraz jaśniej?
    A więc Dylan Thomas stanowił źródło inspiracji dla zdobywcy Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, warto więc wiedzieć, że w Swansea znajduje się całe centrum poświęcone jego życiu i twórczości.
  2. W Swansea nie brakuje klimatycznych knajpek (szczególnie w naszej dzielnicy 😉 ). Nawet Costa Coffee jest tak urządzona, że trudno oprzeć się przed wejściem na filiżankę kawy. Ale dziś byliśmy w uroczej kawiarni Artur Neave. Świetne espresso (jak wiecie – specjalność Marcina), fantastyczna tarta cytrynowa i miejsce przy oknie z widokiem na rzędy zadbanych wiktoriańskich domów. Bardzo dobre miejsce na relaks.

    Bardzo podoba się nam również Noah’s Yard. Charakterystycznym elementem tego miejsca jest kawał zardzewiałej blachy nad wejściem, przymocowane są do niego litery (zapewne z magnesami) i codziennie zmienia się napis (mój ulubiony do tej pory to Pigs don’t lie).
    _______________________________________________

W weekend czeka nas drugie podejście do Zatoki Trzech Klifów. Mamy nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi. Oprócz tego chcemy sprawdzić pewne wydarzenie w Swansea. W niedzielę okaże się, czy zrealizowaliśmy nasze plany. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s