Estonia – przygotowania (1)

Hurra, kolejna konferencja zagraniczna, i znów w miejscu, w którym mnie nie było. Od 27 do 29 kwietnia w Tartu odbywa się konferencja, a ja (bardzo brzydkim zwyczajem) postaram się o wygłoszenie referatu w pierwszym lub drugim dniu, żebyśmy już 28 kwietnia mogli pojechać do Tallina i tam spędzić 2 dni. Już na początku weekendu majowego pojedziemy do Rygi, a stamtąd na Podlasie i do Warszawy.

  1. Nocleg w Tartu – wydaliśmy nieco więcej, niż planowaliśmy, bo 80 euro za dwie noce (354,21 zł wg mojego banku), ale hostel, który wybraliśmy, jest chyba jedynym ładnym w takiej cenie w Tartu. Poza tym nocleg jest dla dwojga, a taki niestety zawsze więcej kosztuje.
  2. Nocleg w Tallinie – na pewno będziemy szukać hosta. UPDATE: odezwałam się do dziewczyny z Tallina, którą cztery lata temu nocowaliśmy razem z jej przyjaciółką (w akademiku! I to jednym z gorszych :P). Okazuje się, że może nas przenocować, a mieszka 15 minut piechotą od centrum. Kolejny dowód na to, że Couchsurfing buduje sieć znajomości na świecie. Miło będzie odnowić kontakt po czterech latach.
  3. Dojazd – wybieramy opcję samochodową ze względu na swobodę przemieszczania się oraz brak limitu bagażu (o tym w następnym punkcie). Pętla Warszawa-Tartu-Tallin-Ryga-Warszawa to ok. 2000 km i gaz powinien nas kosztować ok. 500 zł. Przynajmniej część przejazdów ogłosimy na blablacar, chyba że ktoś z przyjaciół skusi się na wyjazd z nami. 🙂
  4. Jedzenie – ponieważ jedziemy samochodem, możemy zabrać produkty śniadaniowo-kolacyjne. Na pewno znajdą się wśród nich suchary i jakieś smarowidła, które możemy kupić w hipermarkecie za rozsądne pieniądze. Na miejscu warzywa i owoce oraz obiady.

Koszty:

  • nocleg Tartu: 354,21 zł
  • nocleg Tallin: 0 zł

Łącznie: 354,21 zł

4 uwagi do wpisu “Estonia – przygotowania (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s