Estonia. Dzień 0.

Jesteśmy na miejscu. Po 11,5 godzinach jazdy dotarliśmy do Tartu. Mimo najgorszych oczekiwań Litwa, Łotwa i Estonia przywitały nas słońcem. Dopiero ok. 40 km przed Tatru niebo zasnuły chmury, ale i tak nie spadła na nas nawet kropla deszczu. Trasa była naprawdę przyjemna (zaleta wyjeżdżania w środku tygodnia 😉 ). Mimo że na drogach szybkiego ruchu spędziliśmy łącznie jakieś pół godziny, to wydłużony czas jazdy umilały nam widoki za oknem (żadnych ekranów dźwiękoszczelnych!). O ile Litwa i Łotwa wydają nam się dość podobne (pola, lasy, dużo zieleni), to Estonia nieco się wyróżnia, wygląda po prostu, jakby wiosna jeszcze tutaj nie zawitała (suche trawy, brunatne drzewa, niesamowity krajobraz w połączeniu ze stalowoszarymi chmurami).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego hostelu. Owszem, jeszcze nigdy nie wydaliśmy tyle na nocleg (o czym pisałam tutaj), ale wiemy, za co płacimy. Piękne wnętrza, wygodne łóżka, łazienka, aneks kuchenny z mikrofalówką i coś, czego nam zawsze brakowało – gąbka i płyn do mycia naczyń! W dodatku hostel jest położony 500 metrów od miejsca, w którym odbywa się konferencja. 😀

Podsumowanie kosztów na dziś:

  • gaz na dojazd z Warszawy na Podlasie: 65,62 zł
  • gaz (PL): 58,18 zł
  • kawa: 5,49 zł
  • gaz (LT): 11,89 () = 51,13 zł
  • 2 kibinai : 2,89 () = 12,43 zł
  • toaleta: 1 () = 4,3 zł
  • gaz (LV): 13,63 () = 58,61 zł

Suma: 255,75 zł (w tym 233,53 zł na sam transport).

Przy przeliczaniu cen zastosowałam kurs euro 4,3 zł, ponieważ była to średnia cena, jaką zapłaciliśmy podczas wymiany w kantorze. Na transport szacowaliśmy ok. 500 zł, więc akurat zużyliśmy niemal połowę.

Koszty łącznie (po wliczeniu opłat za pierwszy i trzeci nocleg): 801,26 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s